11. ročník festivalu urban kultury South Rocks v DDM Strakonice

06.10.2024

I letos je stěžejním bodem programu battle v mladém tanečním stylu jménem Breakin, mediálně známý spíše jako Break dance. Od 10:00 do 14:00 budou soutěžit mladí začínající a středně pokročilí tanečníci a tanečnice, neboli Bboys a Bgirls. Od 17:00 - 20:00 se o titul 11. ročníku poperou ti nejlepší z celé České republiky i okolních států.

Na své si přijde ale i širší veřejnost. Celý den od 14:00 do 21:00 je možné navštívit tzv. South Rocks Block party. Tady si za doprovodu hudby zahraničních DJů můžete užít pěkné sobotní odpoledne.

Na místě je možné zakoupit spreje a vyzkoušet si s dětmi Street art na tréninkovou fólii, sledovat exhibici Skateboardingu a Street dance jam. Můžete se také zúčastnit workshopu mladého párového tance New Style Hustle. Součástí venkovní scény je také prodej vinylových desek, street wearového oblečení a samozřejmě i občerstvení. Letos se můžou návštěvníci těšit i na grilované speciality.

Hřebem večera je koncert rapového interpreta jménem Darewin, který se v komunitě mladých těší velké oblibě a vystupuje ve Strakonicích úplně poprvé. Oznámení o jeho koncertu se setkalo s velkým ohlasem. Kapacita koncertu je omezena na 250 účastníků a lístky budou k prodeji pouze na místě.

Celý festival South Rocks stojí hlavně na lidech a zajímavých osobnostech rozmanité komunity hip hopové kultury. Letos si ve Strakonicích zahrají dva DJs z Francie a jeden DJ z Ukrajiny, který je zároveň i světově známý a úspěšný tanečník. Dorazí také známí tanečníci z Barcelony, kteří poskytnou lekce lokální komunitě Breakinu a zároveň se zúčastní hlavní soutěže. Do poroty letos zasednou legendy českého Breakinu.

Do nové dekády vstupuje organizace s nabitým a bohatým programem. Přesto si ale hodlá udržet komunitního lidového ducha, kvůli kterému se sem všichni rádi vracejí a který se stal výsadou festivalu. “Letos se organizace festivalu daří a je až neuvěřitelné, že vstupujeme do 2. dekády. Stejně jako 1. rok, to i letos děláme hlavně pro komunitu a rozvoj mladé kultury a umění a nechceme to měnit. Pouze se snažíme rozvíjet a vyvíjet společně s mladými a jejich dobou. Přesto ale ctíme tradice a základy hip hopové kultury, která pochází z New Yorku. Jsem taky moc rád, že i po letech organizace jsou naši vzácní hosté nadšení z našeho pozvání a jedou k nám s chutí a s radostí. Na 11. ročník a všechny hosty i návštěvníky se všichni moc těšíme,” uvedl hlavní organizátor festivalu Adam Vondřička.

Technické