≡ Menu
DJ-ING /vinylové desky
Cena: v přípravě / leden-červen 2021
Číslo účtu: 180704039/0300 
Variabilní symbol: 121
Časová dotace: 1 lekce/týden
Místo konání: DDM Na Ohradě
Vedoucí oddělení: Lukáš Schovanec
kontakt: 383 322 216, 724 147 600
Aktuálně: přijímáme přihlášky na školní rok 2020/2021

DJ_GRAM_VIN.jpg

Žádná CD, žádné  Mp3 v počítači a automatické přehrávání. Vracíme se zpět do sedmdesátých let, kdy se DJ Francis Grasso z New Yorku zapsal do historie vývoje djingu jak ho známe dnes. Jako první smíchal  rozdílné desky , vynalezl, takzvaný „slip-cueing“, tj. držení desky, kdy ji přidržujete, ale kotouč gramofonu se pod deskou stále protáčí a můžete ji pustit, kdy se vám zachce. Kool Herc byl zas první, který dokázal prodloužit určitou část na desce a tak ji do nekonečna opakovat, dal tak vzniknout dalšímu elementu, a to byl breakdance a následně rap.  V roce 1976 Grand Wizard Theodore vynalezl „nešťastnou“ nádhou scratch a následně Walter Gibbons poprvé zremixoval „Ten Percent" od Double Exposure, byla to jedna z prvních komerční ch 12 palcových desek na trhu.
V roce 1974  japonská firma Technics představila na trh první gramofon MK1200, který se prakticky v nezměněné formě vyrábí dodnes. I v DDM máme tyto dva krasavce a DJ program Serato, který propojuje současné možnosti digitální doby  s historií opravdového vinylu.
DJ-ing - mixování hudby z LP desek je určen nadšencům bez rozdílu věku. Živou hudbu ocení tanečníci, posluchači našeho rádia a vlastní tvorbu ocení urban kultura nejen v našem městě.
 
Jak bude probíhat výuka?
  • kroužek pro děti
  • kurz pro dospěláky
  • workshopy a setkávání, které zajistí náš projekt IDEA 74

banner idea.png