≡ Menu

OTAVANKY STRAKONICE

O zápisu do jednotlivých skupin rozhodují lektoři, nikoli rodiče.

Mažoretková skupina Otavanky Strakonice vznikla v roce 2006 a věnuje se mažoretkovému sportu, který se dělí do několika kategorií. Čas trávený v tělocvičně a účast na tanečních soutěžích, setkání a workshopech se zkušenými mažoretkovými a twirlingovými trenéry skupinu posouvá stále dopředu. Děvčata pravidelně soutěží v asociaci NBTA, kde soutěží v kategorii klasická mažoretka.

Tato kategorie se skládá ze dvou disciplín a to: 

Pochodové defilé, kde děvčata musejí pochodovat 80 až 100m na dechovou hudbu s dechovou kapelou a přitom zvládnout choreografii a nezastavit kapelu.

Pódiová formace, jsou sestavy na moderní hudbu, při kterých se využívají twirlingové prvky.

Každoročně se účastní postupových soutěží v asociaci NBTA a teprve druhým rokem i v asociaci MAC. Podařilo se nám vychovat 5-násobné finalistky České republiky v asociaci NBTA a získat několik titulů vícemistrů, II. vícemistrů oblastních kol a titul II. vícemistrů Čech. Za krátkou dobu působení v asociaci MAC se nám podařilo postoupit 2x na mistrovství Čech a jednou i na MČR.

Některá děvčata už předávají své zkušenosti i malým mažoretkám na  kroužcích a připravují pro ně navíc pobytová taneční soustředění. V současné době tyto kroužky navštěvuje téměř 50 dětí, což je na naše město obrovský počet a vypovídá o kvalitním zázemí, které taneční oddělení DDM Strakonice nabízí. Vrcholem celoroční práce jsou vystoupení na kulturních akcích a úspěchy na soutěžích po ČR.